Tuning ciężarówek

Zdjęcie Tuning ciężarówek foto

Właściciele samochodów ciężarowych równie często jak właściciele samochodów osobowych decydują się na tuning swojego pojazdu. I nic dziwnego. Niejednokrotnie poświęcają swojej pracy, a tym samym jeździe ciężarówką, nawet ? swojego życia. Staje się ona nie tylko narzędziem do zarabiania pieniędzy, ale również domem, w którym jedzą i śpią. Tuning, szczególnie optyczny, pozwala kierowcom w łatwy sposób wyróżnić siebie na drodze i w pełni spersonalizować ciężarówkę wedle własnego gustu i marzeń.


Dziś szczególnym zainteresowaniem cieszy się tuning optyczny i odpowiedni dobór orurowania i owiewek, od których zazwyczaj kierowcy rozpoczynają swoją przygodę z modyfikacją pojazdu. Orurowanie ciągnika nie tylko zmienia jego wygląd, ale również zwiększa bezpieczeństwo w czasie jazdy. Z kolei owiewki umieszczane na przodzie ciągnika i na jego dachu powiększają ją optycznie, a co najważniejsze - zwiększają aerodynamikę, obniżając spalanie, co doceniają szczególnie kierowcy na dłuższych trasach.


Doświadczony kierowca ciężarówki nie zapomni także o oświetleniu LED, czyli dodatkowych reflektorach wykonanych z bezbarwnego lub kolorowego szkła. W tym przypadku przed zakupem warto jednak zaznajomić się z przepisami prawa obowiązującymi w krajach, do których jeździmy. Niektóre z nich wprowadziły bowiem ograniczenia w zakresie emisji światła przez samochody ciężarowe.

Jeśli i to nie usatysfakcjonuje właściciela pojazdu pozostaje mu jeszcze malowanie, a tu pole do popisu jest naprawdę duże. Grafiki wykonane aerografem mogą dziś przyprawić o zawrót głowy, ponieważ panuje w nich pełna dowolność. Wszystko zależy więc od wyobraźni kierowcy.


Wygląd wyglądem, ale najważniejsze jest? w środku. Uzupełnieniem kompleksowego tuningu jest chiptuning, czyli tuning silnika. Profesjonalne warsztaty umożliwiają modyfikacją silnika, tak aby zwiększyć jego moc i moment obrotowy. Tym samym zyskujemy spore oszczędności na spalaniu, ale z kolei ryzykujemy szybszym zużyciem silnika. Każdy kierowca powinien więc przekalkulować takie modyfikacje we własnej głowie, nie kierując się panującymi trendami.


Jeśli planujesz tuning swojej ciężarówki, ale nie wiesz jak zacząć, masz pytania, wątpliwości skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wykonać profesjonalny, najkorzystniejszy dla Ciebie tuning i to niezależnie od marki ciężarówki. 


Telefony

  • tel. +48 602 652 267
  • tel. +48 606 960 829
  • tel. +48 660 970 192
  • fax +48 46 86 231 26

Znajdziesz nas też na

Adres

PPHU Multi-Plast Edyta Jędrzejewska
Stary Dębsk 3B Antoniew k/Sochaczewa 96-513 Nowa Sucha